English |  فارسی |  پشتو |  Русский  

صفحه اول/ جنرال روسی در نقش مشاور اوباما
  تاريخ   |   علم وفرهنگ   |   شعروادبيات   |   طنزوفکاهی   |   سياست   |   اقتصاد   |   و...   |
ديدگاه هاي ارائه شده در نوشته هاي ارسالي بيانگر آراي نويسندگان مي باشد و لزوما مبتني بر موافقت ادارهء «فارسی.رو» با اين جهت گيري ها نيست. مسوليت اين نوشته ها مطابق قوانين اداري و جزايي روسيه فدراتيف و نورم هاي حقوقي بين دول منوط به نويسندگان است.
[1] 
2011-04-13 11:00:43
مشوره من برای روسلان اوش اینست که شما کاملا در عالم بیخبری از افغانستان به سر می برید در افغانستان درزمان موجودیت شوروی تمام کشور های که هم اکنون در افغانستان است در جنگ افغانستان باشوروی مستقیمآ دخیل بودن ولی اکنون امریکا و شرکای محرم شان طالبان را خود شان ساخته و هم اکنون اکمال و رهبری میکنند با یک سنجش نظامی که خودم سالها درجنک سالهای ۱۳۵۸ الی سال ۱۳۷۱ مستقیم شرکت داشتم و اکنون هم که در افغانستان زندگی می نمایم در افغانستان در شرایط موجود ۱۵۰۰۰۰ عساکر خارجی تا دندان مسلح از سلاح های پشرفته زمینی و هوای ووسایل مجهز کشفی ، قوای مسلح افغانستان اعم از اردو ، پولس و امنیت ملی در حدود۳۵۰۰۰۰ هزار نفر میرسد . اکنون در افغانستان ۱۳ میلون نفر صاحب تیلفون مبایل اند ، ازادی مطبوعات افراطی فعال است ما تا کنون یک قطار طالب که شامل موتر های عادی باشد در تصویر های تلویزونی ندیده ایم بازهم مصارف جنگی چقدر هزینه بالای دارد که طالبان بتواند با چنین یک نیروی جنگی که در افغانستان است بجنگد حملات انتحاری در شهر و کشور میتواند صورت گیرد ولی به معنای شکست اردو و کشورش نیست همه کره های که در افغانستان تبلیغ میگردد ساخته و پرداخته امریکایی هاست . من به خاطر دارم که دراوایل حاکمیت حزب دمواکراتیک خلق در افغانستان با تبلیغ اسلام در خطر تعدادی مردم را مسلح ساخته و اشوب را برپا کردند در همان زمان حقوق بشر فعال در امریکا وجود داشت ولی به قومانده امریکایی ها در افغانستان مکتب مپسوخت و معلم کشته میشد اما امروز مکتب میسازند و معلم تربیه میکنند یک پروژه عمرانی و زیربنایی نساخته ولی در افغانستان بشتر از ۴۰۰ پروژه عمرانی به کمک اتحاد شوروی ساخته شده افغانستان منغی همین پروژه ها افغانستان یک صحرای بیش نبوده از جانب دیگر افراد امریکایی اکنون در افغانستان متهم به تجاوز جنسی ، زندان های شخصی ، تلاشی منازل شخصی و غیره است ولی ازجانب هیج کسی گفته نشده که اسلام در خطر است. امریکا از لحاظ نظامی و اقتصادی سردمدارجهان است ایا امریکا به روسلان اوش ضرورت دارد فقط او را کمبود دارد امروز جهان عرب که میسوزد در اسیایی میانه که خطر سقوط رژیم ها سر زبان هاست فعالیت اوپراتفی امریکا است از افغانستان هیج گونه تشویش ندارد زیرا افغانستان را انقدر کوچک و فقیر ساخته که با یک دست پیج و تابش میدهد .جهان خوار به روسلان اوش ضرورت ندارد این هم یک بازی است .
جوابعلی از کایل32466
2010-07-05 14:30:55
اين همه يک مانور اوپراتفی است در حالیکه از تمام حرکت های افغان در افغانستان و خارج دستگاه سیا با خبر است ولی امروز از روسلان اوش طلب کمک میکند که این جنرال تا کلون در اشتباه غرق است و امروز برای امریکایی ها مشوره موفقیت امیز میدهد بیا ببین که امرکایی ها و انگلیس ها با چه شیوه جنبش طالبانی را رهبری می کند و جنگ را به طور مرموز ان به طرف اسیای میانه سوق میدهد .خارجی های که امروز در افغانستان است هیج مشکل ندارند هر گاه فردا خواسته باشد که طالب نباشد وجود ندارند یک طایفه بی پدر و بی مادر از طالبان درست کرده که هر زمان خواست از بین می برند و هیج کسی هم سوالش را ندارند چون بنام ترورست زده میشود. رهبری کریملین هم بسیار خوشحال شده باشد که امریکایی سخت به مشکل مواجه اند.نظر من کاملا بیطرفانه است طوری وانمود نگردد که من جانب دار ام این یک واقعیت است .
جوابمعين30559
2009-12-31 08:11:39
مجسمه لینن، در ونکوور کانادا گذاشته شد
در آستانه بر گزاری المپیک 2010 در ونکوور کانادا و به افتخار جشن سه سالگی یکی از شرکت های هنر مردمی در شهر ونکوور کانادا، مجسمه ولادیمیر الیچ لینن، رهبر حزب بلشویک های شوروی، در قسمتی از شهرک ریچمانـد ولایت برتـش کلمبیا بنام «ونکوور بیننال» گذاشته شد. یک منبع غیررسمی گفت: "این مجسمه، توسط هیکل تراشان چینایی بنامهای برادران "گــا" از مواد المونیم جلادار، ساخته شده است."
خانم ماریه ویسگریر، خبرنگار تلویزیون ملی کانادا، ضمن صحبت در رابطه گفت: "گذاشتن مجسمه لینن، رهبر حزب کمونیست بلشویک ها، همچون یک چهرۀ مشهور تاریخی در جهان، مثال دیگری از احترام به آزادی و دموکراسی در کانادا است.

امان معاشر، خبرنگار آزاد
جوابامان معاشر29224
2009-10-16 21:04:04
رئیس جمهور امریکا بارک اوباما وزارت دفاع را تحت فشار قرار داده و بصورت عاجل پلان نو عملکرد را در افغانستان مطالبه نموده است.
جوابFarsi.Ru28730
[1] 
پيام شما:
آدرس الکترونيکی: نام:
farsi  eng

© 2003-2007 نشريهء آزاد افغانی
كليه حقوق اين سايت متعلق به «افغانستان.رو» ميباشد
نظرات نویسندگان مقالات ممکن است مغایر با موضع اداره سايت باشد
استفاده از مطالب سايت با ذکر ماخذ آزاد است.