English |  فارسی |  پشتو |  Русский  

صفحه اول/ جنگ دوستانهء امریکا در افغانستان!
  تاريخ   |   علم وفرهنگ   |   شعروادبيات   |   طنزوفکاهی   |   سياست   |   اقتصاد   |   و...   |
ديدگاه هاي ارائه شده در نوشته هاي ارسالي بيانگر آراي نويسندگان مي باشد و لزوما مبتني بر موافقت ادارهء «فارسی.رو» با اين جهت گيري ها نيست. مسوليت اين نوشته ها مطابق قوانين اداري و جزايي روسيه فدراتيف و نورم هاي حقوقي بين دول منوط به نويسندگان است.
[1] 
2011-12-27 14:22:03
سیاست غرب در مجموع و سیاست امریکا در خصوص طور ساخته شده که گاه کاهی مشکل است سیاست دانان به ان پی برد ولی به نظر من انچه که منطقی است این است که طالبان واقعا هرگز دشمنان امریکا و غرب نبوده و نیستند بعد ازانکه مجاهدین برای اولین بار وارد کابل شدند و قدرت را از نجیب تسلیم شدند و جنایات تاریخی، شرم اور و نابخشیدنی را مرتکب شدند درین هیچ شکی نیست که دست غرب بخصوص امریکا دران دخیل بودکه در نتیجه حکومت نامنهاد مجاهدین در مقابل طالبان بدون هیچ نوع مقاومت سقوط کرد مجاهدین گریختند و طالبان که هرگز بنام انها منحیث یک گروه سیاسی کسی اشنایی نداشت قدرت را به دست گرفتند و سالهای متادی اداره شان بدون هیچ نوع مداخلت سیاسی از طرف هیچ یکی از ممالک همسایه،منطقه و جهان فعال نگه داشته شد ایا دوام انها بدون پشتبانی امریکا امکان داشت؟ خوب بعد ازانکه ریژیم طالبان در نتیجه درامه یازدهم سپتامبر سقوط داده شدغربی ها حکومت مفسد،ضعیف،ناتوان و بیکفایت را که به افغانستان صادر کرد درین هیچ شکی نیست که امرکایی ها همانا پلان داشت که باید حکومت رادر کابل مستقر نماید که همیشه در مقابل طالبان ضعیف و ناتوان باشد و هروقت که خواسته باشد بدست طالبان سقوطش نمایدو من فکر میکنم که روزهای حکومت کابل بعد ازین اظهار نظر جوبایدن به حساب شمارمانده باشند. یک چیز را که میخواهم علاوه نمایم اینست که در طول ده سال جنگ حتی تعادل حمایوی دو طرف در نظر کرفته نشده یعنی طالبان اضافه تر ازان حمایت شده است که در مقابل اسلحه پیشرفته غربی ها در مقابل یکصدوپنجاه هزار نیروی خارجی و دوصد هزار نیری مسلح داخلی نه تنها مقاومت کرده است بلکه انها را با شکست فاحش مواجه کرده اند سوال اینجا است که این حمایت خاموشانه طالبان از طرف کی صورت میگرد ایا پاکستان قادر است که طالبان را در برابر غرب با این قوتش حمایت نماید یا خود غرب حامی طالبان است که حال دوست شان خطاب مینمایدبه هر صورت من فکر میکنم که ملت اماده تغیر است از اداره فاسد کنونی مردم انقدر خسته شده اند که بهر حکومت که عاری از چنین فساد باشد تن در میدهد اگر غربی ها دوباره با تغیر شکل گذشته شان طالبان را وارد صحنه نماید و حمایت شان نماید من فکر میکنم موفقیت از ان غربی ها خواهد بود و بر ملت ما هم خداوند رحم کرده باشد در طول سی سال گذشته تجربه شده هر حکومت که ظلمش بر ملت به اوج رسانیده به شکست مواجه شده و به روی افتیده که هرگز بر نخاسته و ظلم وبی عدالتی در اداره فعلی به حد رسیده که رییس جمهور ما د خطاب به تیمش میگوید که دزدی کنید و بلند منزل اباد نمایید ولی پیسه را به بیرون مملکت نبرید ایا ملت مالیه بدهد و تیم رییس جمهور دزدی نماید اینست منطق؟
جوابمحمد صابر33887
2011-12-24 13:38:40
«واقعا چه پیش آمد که ناگهان طالبان از دشمنان سوگند خورده به دوستان امریکا مبدل شدند؟
آیا ده ها هزار قربانی این جنگ خونین که سربازان امریکائی و کشور های دوست امریکا نیز در آن شامل اند، قربانیان یک جنگ دوستانه بودند؟!!
جوابح.ح33871
2011-12-22 11:16:29
سخنان اخیر جوبایدن در مورد اینکه طالبان با امریکا دشمن نیستند، توجه بسیاری را بخصوص در افغانستان به خود جلب نمود. جوبایدن معاون رئیس جمهوری امریکا
جوابFarsi.Ru33862
[1] 
پيام شما:
آدرس الکترونيکی: نام:
farsi  eng

© 2003-2007 نشريهء آزاد افغانی
كليه حقوق اين سايت متعلق به «افغانستان.رو» ميباشد
نظرات نویسندگان مقالات ممکن است مغایر با موضع اداره سايت باشد
استفاده از مطالب سايت با ذکر ماخذ آزاد است.