English |  فارسی |  پشتو |  Русский  

صفحه اول/ وزیرخارجه افغانستان در باره توسعه همکاری اقتصادی با روسیه اظهار نظر نموده است
  تاريخ   |   علم وفرهنگ   |   شعروادبيات   |   طنزوفکاهی   |   سياست   |   اقتصاد   |   و...   |
ديدگاه هاي ارائه شده در نوشته هاي ارسالي بيانگر آراي نويسندگان مي باشد و لزوما مبتني بر موافقت ادارهء «فارسی.رو» با اين جهت گيري ها نيست. مسوليت اين نوشته ها مطابق قوانين اداري و جزايي روسيه فدراتيف و نورم هاي حقوقي بين دول منوط به نويسندگان است.
[1] 
2008-01-15 21:20:00
Farsi.Ru:
مردم چه خوب میگویند دیر اید وخوش اید این اندیشه در امر استخراج نفت وگاز افغانستان به همکاری دولت روسیه باد قبلا رویدست گرفته میشد این یک واقعت زنده است که دولت روسیه یکه تاز جریان بهره برداری ومنفعت دار اسیای میانه است اگر میشد کدام یکی از اقدادامات کمبنی های غربی وامریکایی تا بحال میتوانست از ان بهره برداری کند یگانه راه برد دولت مردان افغانستان داشتن اقتصاد دانان خوب ومجرب که بتواند بازی راه به نفع خود بیشتر برکرداندمسعله مدت فعالیت وبا نحوه فعالیت بعد از استخراج وبهره گیره وفیصدی مشترکین وگرفتن باج از ان به نفع دولت ونگذاشتن بای منغعت جویان شخصی با وجود انکه بدون ان امکان بذیر نیست می باشد .دولت روسی بگانه دولت است که نفت وگاز دولت های همسایه را در احصار دارد واز ان هم خود وهم کشور های زیربط منفعت دار است در رابطه من میخواستم از تجربه کاری اسلام کریموف اقتصاد دان خوب وبا تجربه استفاده کرد در جریان ۱۸ سال که من چون خبر نگار وتاجر سیاست اقتصادی انرا در رابطه به تجارت با خارج دارند نظاره دارم کریموف باخت ندارد .راجع به سایر دوستان بین الملی باید گفت این نقد بگیر و دست از نسیه بردار -که صدای دول از دور خوش ااست
جوابامانـ معاشر25288
2008-01-14 18:10:15
روسیه وافغانستان میتوانند در عرصه استخراج نفت و گاز ، ساختمان و انرژی برق ابی با هم همکاری نمایند. درین باره وزیر خارجه افغانستان در مصاحبه با خبررسانی روسیه اعلام داشته است.
جوابFarsi.Ru25285
[1] 
پيام شما:
آدرس الکترونيکی: نام:
farsi  eng

© 2003-2007 نشريهء آزاد افغانی
كليه حقوق اين سايت متعلق به «افغانستان.رو» ميباشد
نظرات نویسندگان مقالات ممکن است مغایر با موضع اداره سايت باشد
استفاده از مطالب سايت با ذکر ماخذ آزاد است.