English |  فارسی |  پشتو |  Русский  

صفحه اول/ جنگ افغانستان - اشتباه سیاسی جبران ناپذیر مقامات اتحاد شوروی
  تاريخ   |   علم وفرهنگ   |   شعروادبيات   |   طنزوفکاهی   |   سياست   |   اقتصاد   |   و...   |
ديدگاه هاي ارائه شده در نوشته هاي ارسالي بيانگر آراي نويسندگان مي باشد و لزوما مبتني بر موافقت ادارهء «فارسی.رو» با اين جهت گيري ها نيست. مسوليت اين نوشته ها مطابق قوانين اداري و جزايي روسيه فدراتيف و نورم هاي حقوقي بين دول منوط به نويسندگان است.
[1] 
2010-03-04 09:18:20
دو ستان گرامی !
اولتر از همه احترامات خویش را خد مت شما تقدیم می دارم
در مورد انکه می گو یند اتحاد شوروی سا بق اشتباه نمودند بنظر من اشتباه نبوده بلکه دفا ع از قلمرو شوروی سابق بود امر یکا یی ها خواستند تا شوروی را به افغا نستان دعوت نما یند ودر امنجلاب نیستی فرو ببرند . اشباه شوروی در ان بود که حکو مت شهید داکتر نجیب الله دفاع مستقلانه از کشورش را با اردو ی قهر مانیکه داشت انجام می داد ولی جفا کر با جوف ان بود که با رهبران تروریستان که بقا یای ان طا لبان است کنار امد . و پشتی با نی اش را از یک حکمومت که داشت پا یه های وسیع مر دمی اش را تحکیم ببخشد پشت پا زد .
بنظر من کر با چوف بود که قضا یای افغانستان را تا این حد رسا نید اکنون امریکا در پای شوروی را تعقیب دارد شوروی از در یای امو گذشت وبگتفه کروموف تلفات چندان نداشت امر یکا از کدام راه ۱۲۰۰۰ کیلو متر را می پسما ید
از جا نب دیگر امر یکا با ناز پر ورده گان خودش در منجلاب نیستی قرار گرفته است
با ید خا طر نشانئ نمود که مر دم افغانستان فعلا با نظا ره نمودن اعملکرد های امر یکا در افغا نستان دیگر فهمیده اند انچه که در کتابها خواند می شد . عملا ثا بت گر دید که امر یکا جهان خوار است وبس .
جواباحمد کامل از مکروریان اول29693
2008-07-10 08:14:04
بلي: آقاي باريس گروموف درست ميفرمايد. همگي بفکر سابق است.روسيه سابق در دلي همه گي جاي دارد. اگر اهداف سياسي داشت در پهلويش بسيار کمک کرده. بلاکهاي مکرويان.سرک سالنگ و غيره.

مه مردمي روسيه را زياد دوست دارم . مه يک خاطره بسيار خوب دارم. مه درمکتب بودم يک قوماندان روسي امد.وبه مه يک قلم و بکس مکتب داد وهمراي ان سماني بازي هم بود. مه هميشه فکر ميکنم که روسيه دوست ما است.
جوابواسع شاهين26447
2008-05-18 23:36:58
باریس گروموف فرمانده اسبق سپاه چهلم در افغانستان جنگ افغانستان رامشابه به اشتباه سیاسی جبران ناپذیر مقامات اتحاد شوروی خواند.
جوابFarsi.Ru26147
[1] 
پيام شما:
آدرس الکترونيکی: نام:
farsi  eng

© 2003-2007 نشريهء آزاد افغانی
كليه حقوق اين سايت متعلق به «افغانستان.رو» ميباشد
نظرات نویسندگان مقالات ممکن است مغایر با موضع اداره سايت باشد
استفاده از مطالب سايت با ذکر ماخذ آزاد است.