English |  فارسی |  پشتو |  Русский  

صفحه اول/ بحران سوم فبروری : جنرال دوستم میتواند جبهه ملی افغانستان را تخریب نماید؟
  تاريخ   |   علم وفرهنگ   |   شعروادبيات   |   طنزوفکاهی   |   سياست   |   اقتصاد   |   و...   |
ديدگاه هاي ارائه شده در نوشته هاي ارسالي بيانگر آراي نويسندگان مي باشد و لزوما مبتني بر موافقت ادارهء «فارسی.رو» با اين جهت گيري ها نيست. مسوليت اين نوشته ها مطابق قوانين اداري و جزايي روسيه فدراتيف و نورم هاي حقوقي بين دول منوط به نويسندگان است.
[1] 
2012-02-02 01:41:48
http://homayun.org/?p=4990#more-4990
دوستان عزیز این فلم را تماشا فرماید
جوابمعاشر34107
2009-06-10 10:05:40
سلام واحترامات: چنرال دوستم رابنام جنرال ازبک نام گرفتند من بحیث یک ازبک -افغان افتخار میکنم .همه میدانندکه جنرال دوستم یگانه کسی است که مردم صلحپرور سمت شمال دوستش دارند معلوم است کسانی که درحکومت هستند به طرفداری رئیس جمهورعمل میکنند ازین لحاظ ازبک های که درمرکزمصروف ایفای وظیفه دولتی هستندتوطئه علیه دوستم راپیشه خودقراردادند.
واعلامیه چنبش ملی راتائید میکنم شماشاهد بودید که خط اول دولت درشمالی کابل قرارداشت وهمزمان درولایت های چوزچان ، تخار،فاریاب تظاهرات جریان داشت.
جوابمحبوب ازبک رحمانی28037
2008-12-14 08:07:22
جنرال دوستم یک شخص بسیار مهربان و دلسوز است بخاطر یکه من یک دختر افغان هستم از ولایت هرات من به کمک جنرال صاحب دوستم به کشور دوست ترکیه بخاطر ادامه تحصیل خود فرستاده شدم من بسیار خوش هستم چنین شخصیت در وطن ما وجود دارد باید ما افغانان افتخار نماییم به کمک جنرال دوستم صد ها محصل در خارج از کشور بخاطر ادامه تحصيل فرستاده شده است. تشگر
جوابناهیده27200
2008-04-13 14:50:57
قراریکه شنیده ایم رسانه ها آیینه ایست که حقایق را به مردم انعکاس میدهند. ولی د رافغانستان هیچکاهی فکر نمکنم که این گفته صدق کند. زیرا اطلاعاتی که به نشر میرسد همیشه طرف میباشد.
طوری که در این گذارش آمده است قضیه در بعضی عرصه ها کاملا متفاوت میباشد. در مورد تقوذ اکبربای میتوانید به سمت شمال رفته و از نزدیک بررسی کنید. خواهی یافت که شمار طرفداران وی به چند نفر محدود است. ولی بعضی اشخاص که فعلا در حلقه حکومت جا گرفته اند او را از کاه به کوه غول پیکر نمایش میدهند. واین حلقات همواره کوشش کرده اند که علیه جنرال دوستم توطئه چینی کنند. ولی این طوطئه ها همواره نتنها باعث ضعف جنرال دوستم نشده بلکه به محبوبیت او افزون شده است. و همچنان با مخالف قرار گرفتن چند نفر ار فرماندهان و طرفداران باتفوذ وی بدین معنی نیست که تمام مردم مخالف وی قرار بگیرند. زیرا اختلاف فردی است نه مردمی.
و مسئله دیگر اینکه اگر دولت اینقدر جدی قانون است باید کسان که در قضیه ۸ چوزا در شهر شبرغان دست داشتند باید بازداشت و به محاکمه میکشانیدند. ولی این افراد هیچ گاهی بازداشت نخواهند شد زیرا دستور اصلی را کسانی صادر کرده بودند که به اصطلاح خود در جای نمکی هستند که باید گنده گی را دور سازند ولی نمک ها خود امروز گندیده اند.

و هم درموزد اظهارات آقای عطامحمد نور هنوز هم اگر پشتوانه دولت نباشد یک چک چک برای حذف وی از صحنه کافی است. فرقی ندارد که این روز در کرسی قدرت نشسته است.

ودر مورد ادعا های اکبر بای باید گفت که او میداند که هر چه او میگوید در نزد دولت فعلی عاری از حقیقت نیست. اگر چه دارای شاخ و دم هم باشد. و این خود یک دست آویز برای نشریه ها و رسانه هاست که بتواند هم به نظر مقامات خود را نزدیک تر جلوه دهند و هم مطلب داغ را در اختیار خواننده ها و بیننده ها قرار دهند. اگر به صورت خلاصه تر بگوییم چرخۀ مقامات را بگیرند.
جوابس.ع.حفیظی25913
2008-02-19 18:48:32
افغانهارا بيشتر از خودشان روس ها و انگليس ها خوبتر درک نموده اند و با خصوصيات شان آشنائی کامل دارند.آنانرا در موقيعت های ميگمارند که احد اعظم استفاده را از آن نمايند. ببينيد اين تحليلگر روس چقدر با مهارت از پلان ها و مداری گری های کرزی با خبر است در حالی آنهايکه خود را نماينده ملت قلمداد مينمايندهتوز در نشه قدرت و خودنمائی اند که آغای ثابت که هنوز بيگتاهی خود را ثابت نساخته و از دخيل بودنش در قضيه يا دوسيه دوسيه های زمين چور همه آگاه اند.وظیفه او را به حالت تعليق درآورده و از او يک شخص فاقد صلاحيت ساخته است ببينيم که در روز های بعد چه انکشافاتی در اين زمينه رخ خواهد داد.
از نظر ديگر اين سياست ها به زمان دوره نجيب همخوانی دارد که مليشه های تسليمی را يکی به جان ديگر ميانداختند و آنها هم با بيرهمی تمام يکديگر را از بين ميبردند.
جوابش. شهاب25553
2008-02-19 09:32:37
شب 2 بر 3 فبروری سال 2008 مشاور رئیس جمهور افغانستان در مسایل نظامی ، رهبر اسبق جنبش ملی اسلامی افغانستان جنرال دوستم ، در حال نیشه شدید الکولی ، به حمایت 50 تن از طرفداران مسلح خود ، رقیب سیاسی خود ...
جوابFarsi.Ru25543
[1] 
پيام شما:
آدرس الکترونيکی: نام:
farsi  eng

© 2003-2007 نشريهء آزاد افغانی
كليه حقوق اين سايت متعلق به «افغانستان.رو» ميباشد
نظرات نویسندگان مقالات ممکن است مغایر با موضع اداره سايت باشد
استفاده از مطالب سايت با ذکر ماخذ آزاد است.